Le Dolci

Lisa Sanguedolce tarafından 2009’un Eylül ayında Londra’da kurulan Le Dolci oldukça keyifli ve ilginç bir alanda hizmet veriyor. Aile kökenleri Sicilya’ya dayanan bu bayan müşterilerine haftalık olarak yöresel usullerle pişirilmiş kekler, pastalar, çörekler servis ediyor. Tamamıyla organik, mevsimsel ve taze ürünlerle ürettiği birbirinden lezzetli tatlılarını müşterilerinin tercih ettiği paketin içeriğine göre adrese teslim gönderiyor.

Mini paketinde 4–6 parça ürün 14 £, Mezza Luna paketinde 7–10 parça ürün 20 £ ve en büyük paket olan Grande paketinde 11–15 parça ürün 30 £ fiyatla alınabiliyor. Her gönderi, o hafta Lisa’nın gönlünden geçen asortiye göre hazırlanıyor ancak müşteriler sevmedikleri çeşitleri bildirerek sonra ki haftalarda oluşabilecek hayal kırıklıklarının önüne geçebiliyorlar.

Bu fikre nereden vardığını ve neden Le Dolci’yi kurduğunu Lisa kendi ağzından şu şekilde açıklamış;

‘With everyone’s hectic schedules a weekly cake drop means busy professionals would be ready for the weekend, whether it was for a dinner party or for their family as the cake club boxes include things like biscotti, scones, brownies, banana bread and chocolate cake which gives them a bit of variety. For weekly drops to offices, it’s a simple way to treat staff. A delivery to your door gives you a little bit of home baked goodness, with the least amount of hassle. No need to rush to an overcrowded bakery, at the other end of town and no more purchasing of cakes at the supermarket full of preservatives and mysterious ingredients,’ Lisa Sanguedolce.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: