Koh Samui

İstanbul – Bangkok arası 9 saat, sonrasında Bangkok Havayollarıyla saat başı bulunan bir saatlik uçuşlarla şu güne dek gördüğüm en güzel, en sevimli havalimanı olan Koh Samui Havalimanı. Sanki uçakla bir havalimanına değilde, bir helikopterle adadaki tatil köylerinden birinin bahçesine iniyorsunuz. Sadece bu havalimanına âşık olup ikinci kez buraya gelmek istememek elde değil…

İşte resimleri;

Samui yaklaşık 50.000 kişinin yaşadığı küçücük bir tatil adası. Adanın etrafını araba ile dolaşmak en fazla 45 dakika. En meşhur plajı bizimde kaldığımız Chaweng plajı. Bu plaj boyunca sayısız oteller mevcut. Adım başı masaj salonları, otellerin içerisinde SPA merkezleri. Her birisini ayrı ayrı denemek lazım. Bizim otelimizde ki SPA oldukça başarılıydı, bol bol buradan faydalandık. Birkaç kerede dışarıda ayak masajı aldık.

Yemek fiyatları oldukça uygun. Red Snapper adlı restoranın yemekleri çok başarılıydı. Özelliklede yemek sonrası aldığımız Coconut Panna Cotta muhteşem. Sırf bu tatlı için iki kere gittik Red Snapper’a.  Gerçi şu an gördüğüm kadarı ile menülerini güncellemişler ve Panna Cottayı kaldırmışlar ama kalitesinden son derece emin olduğum için, bu restoranı gözüm kapalı tavsiye edebilirim herkese. Yerel yiyecekleri restoranlarda tattık harikaydı ancak aşağıdaki gibi açık şekilde denemeye cesaret edemedim, ama aklım kaldı.

Otelden otele değişsede sabah kahvaltıları genelde tropik meyvelerden oluşuyor. Her türlü çeşit mevcut. Yanına birkaç çeşit peynir ve biraz kızarmış ekmek… Geceden geç yatılıp öğleye doğru kalkıldığı için bu kahvaltı hem hafif hem de yeterli geliyor. Geceleri plajlar eğlence alanlarına dönüşüyor. Publar, kulüpler hepsi yayılıveriyor kumsala. Yeteneklerini sergilemek için gelenler gerçekten enteresan görüntüler ortaya çıkarıyorlar.

Havası tahmin edileceği üzere oldukça nemli, her an yağmur boşalabilir üzerinize. Bu durumda tavsiyem hemen denize koşmanız, anlatılmaz bir zevk. Sıcak su, hafifçe serinlemiş hava, yağan yağmur… Her türlü kargaşadan uzak, tek tasanızın bugün hangi masajı yaptırsam olduğu, yeşil mavi bir hayat!

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: